چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است و این مسئله باعث شده بهترین سواحل ایران را در منطقه چابهار داشته باشیم ، ساحل تیس که با احداث زیرساخت الان به پلاژ تیس معروف است یکی از این سواحل پاک وزیباست که می توان اقامتی خوش را در این پلاژ زیبا تجربه کرد ،برای معرفی این پلاژ  با ما همراه شوید :

پلاژ ساحلی تیس یکی از جاهایی است که وقتی به چابهار سفر میکنید حتما بهش سری بزنید. اگه دیدن قلعه پرتغالیها  (تیس ) رفتید با خودتون لباس شنا هم ببرید چون یکی از بهترین پلاژ های ایران اونجاست.حتی اگر شنا هم بلد نیستید می توانید تا صدمتر تو عمق دریا قدم بزنید و حرکت ماهیها را اطراف پاهایتان تماشا کنید. پلاژ ساحلی تیس دارای ساحلی یکدست و تمیز و با شیب بسیار کم و البته مهمتر از همه اینها آرام می باشد ، در ساحل زیبای پلاژ تیس می توانید در آبهای دریای عمان شنا کرده و یا در ساحل قدم بزنید و همینطور این پلاژ  لذت بازی با بچه ها را در دریا با امنیت و آرامش خاطر فراهم کرده است.

ساحل زیبای تیس به دلیل شیب بسیار کم و ملایمی که دارد ، تا صدها متر دورتر از ساحل دارای عمق یکسان و کمتر از 1.5 متر میباشد که این امر موقعیت بسیار ایده‌آلی را برای شنا فراهم می‌‌آورد. در پلاژ ساحلی تیس که در فاصله اندکی از شهر قرار گرفته ، امکاناتی نظیر اغذیه فروشی ، سوپر مارکت ، آلاچیق و منقل کباب ،  قایق سواری  ، شتر سواری ، شهربازی و … برای رفاه حال مسافران فراهم شده است ، همچنین یکی از بهترین رستوران های چابهار ( رستوران براسان ) در همین پلاژ واقع شده است . 

عصر ها مردم محلی نیز به این پلاژ ساحلی آمده و کمی شلوغ می شود اگر خوش شانس باشید گروه های موسیقی محلی را می بینید که برایتان به رایگان ترانه های زیبای بلوچی را می خوانند . با کمی جستجو در ساحل تیس می توانید صدفهای زیبائی پیدا کنید و ساعتها با خانواده وقت بگذرانید.اگر دنبال یک خاطره آرامش بخش برای خود و خانواده تان هستید طوری برنامه ریزی کنید که حداقل دو ساعت در کنار ساحل آرام پلاژ ساحلی تیس بمانید.

طلوع و غروب سواحل چابهار دیدنیست و همینطور هنگام شب در این سواحل آسمانی پر از ستاره می بینید که در نوع خود بی نظیر است .

برای رسیدن به پلاژ تیس از سمت شهر چابهار  بعد از رد کردن میدان امام خمینی منطقه آزاد به سمت جاده ایرانشهر بروید که پس از گذشتن از میدان ورودی تیس در سمت چپ تان پلاژ زیبای ساحلی تیس را خواهید دید . البته در طول مسیر تابلوهای راهنمای مسیر شما را به پلاژ می رسانند . همچنین می توانید با وارد کردن اسم پلاژ ساحلی تیس در گوگل مپ به راحتی این ساحل و مسیر دسترسی آن را پیدا کنید .